SVEIKAS PASIRINKIMAS
  • PREKĖS IR PASLAUGOS
  • Blog'as
  • KONTAKTAI
  • MŪSŲ DRAUGAI

Apie geresnį gyvenimą...

Pamąstymai, naudinga informacija, humoras ir trumpi pastebėjimai.

Imunitetas 

18/12/2015

3 Comments

 
Vakar dalyvavome  paskaitoje apie tai, kaip palaikyti stiprią imuninę sistemą.  Pabandysime  paprastai ir aiškiai pasidalinti tuo, ką sužinojome. 

Mūsų imunitetui įtakos turi: 
  1. Gyvenimo būdas.  Nesveikas gyvenimo būdas silpnina imuninę sistemą.  Nikotinas ir alkoholis  mažina organizme esančių  ląstelių, kovojančių su  virusais, parazitais  bei   kitais  "įsibrovėliais" skaičių.  Norėdami būti sveiki,  ypač ligų sezono metu, mažinkite  arba visai atsisakykite cigarečių bei alkoholio.
  2. Nejudrumas. Jei per mažai  judame,  mūsų  imunitetas silpsta.  Rekomenduojama bent  1 val. per dieną  pasivaikščioti ar kitaip judėti, rytais padaryti trumpą mankštelę.  Tačiau nereikėtų persistengti ar judėti labai intensyviai. Mums tai turi būti malonu ir  ne per  sudėtinga.  Geriau judėti mažiau, bet  pastoviai, kiekvieną dieną, nei daug, bet vieną ar kelis kartus per mėnesį.
  3. Miego trūkumas.  Jeigu trūksta miego tris dienas iš eilės,  mūsų imunitetas jau yra pavojuje. Rekomenduojama  miegoti  ne mažiau 8 val. per parą.  Todėl, pajautus  pirmuosius susilpnėjusio  imuniteto požymius, reikėtų  kaip galima greičiau atstatyti  miego rėžimą.
  4. Mityba.    Reikėtų vengti prastos kokybės, nupigintų  produktų, nes jie turi mažiau maistinių medžiagų.  Persivalgymas taip pat turi neigiamos įtakos mūsų imunitetui. Svarbu valgyti daugiau sveiko maisto: vaisių, daržovių, gerti daugiau vandens.    Įdomu tai, kad  pavartojus  limonadų ar kitų gazuotų gėrimų (išskyrus mineralinį vandenį), imunitetas  staigiai nusmunka maždaug dviem valandoms.  Tai reiškia,  jei  jūs ar jūsų vaikai  išgeria  limonado ir per dvi valandas nuo to laiko susiduria su  virusu, tikimybė užsikrėsti yra ženkliai didesnė. 
  5. Stresas.  Kai patiriame stresą, mūsų  imunitetas  taip pat  nusilpsta, todėl  peršalus rekomenduojama geriau kelias dienas pabūti namie, atsipalaiduoti, o ne prisigėrus vaistų eiti į darbą - greičiau pasveiksite ir atstatysite ne tik savo imunitetą, bet ir  darbingumą.
  6. Antibiotikai ir hormoniniai preparatai.  Pavartojus  šių vaistų, rekomenduojama skirti dėmesio imuniteto atstatymui.
  7. Ligos.  Imunitetą  labai silpnina lėtinės, užsitęsusios, infekcinės ir autoimuninės ligos.
  8. Operacijos ir narkozės.   Jų metu organizmas patiria didžiulį stresą.
  9. Aplinkos užterštumas.  Tai ypač aktualu gyvenantiems didmiesčiuose ar  netoli gamyklų.  Aplinkos užterštumas  teršia ir mūsų organizmą,  kuriam tuomet sunkiau kovoti su  virusais.
  10. Gryno oro trūkumas. Šaltuoju  metu mes dažnai pamirštame vėdinti patalpas  ar  mieliau renkamės  susigūžti  šiltuose namuose  nei trumpam  išeiti  į lauką. Tuomet mūsų organizmui  gali trūkti deguonies,  sulėtėti kraujotaka.

Norint atstatyti imunitetą, reikėtų:
  • Pakoreguoti gyvenimo būdą ir laikytis rėžimo:   atsisakyti arba sumažinti žalingų įpročių,   daugiau  judėti ir  miegoti bent 8 val.,  valgyti  geresnės kokybės  maistą, vartoti  daugiau  vaisių,  daržovių, vandens bei vengti  nesveiko maisto ir gerimų,  vengti streso, stengtis atsipalaiduoti, daugiau laiko praleisti lauke.
  • Atstatyti gerųjų bakterijų  balansą   - galima įsigyti kapsulių,  valgyti jogurto, raugintų kopūstų.
  •  Gauti daugiau vitaminų  A, C, E, D, B  grupės  ir mineralų (svarbiausi yra:   cinkas, magnis ir selenas)   -  geriausia rinktis natūralius maisto papildus (maistinių medžiagų koncentratus) bei valgyti  daržovių ir vaisių,  sveikųjų grūdų, įvairių kruopų košių, sėlenų,  žirnių, pupelių ir kt.
  • Antioksidantų (flovanoidų, karotenoidų) -   geriausia rinktis natūralius maisto papildus (maistinių medžiagų koncentratus) bei  gerti  natūralias apelsinų,  morkų, obuolių sultis,  valgyti vaisius bei daržoves.
  • Omega-3 riebiųjų rugščių -  valgyti daug kokybiškos žuvies (ne iš žuvų fermų)  bei vartoti kokybiškus  mechaninio spaudimo žūvų taukus.
  •  Ląsteles puoselėjančių preparatų  -  vartoti  specialius alavijų gėrimus ir išskirtinius preparatus, specialų vandenį.
  • Maistinių   produktų   su fitocidais -  česnakų, svogūnų,  krienų,  ridikėlių. Geriausia, kad jie būtų žali, bet tinka ir  labai trumpai  kepti ar virti.  Labai gerai  padeda česnako kapsulės , kuriose yra ne mažiau 4 miligramų alicino. 
  • Tinka ir preparatai su ežiuole, tačiau ji yra 4-5 kartu silpnesnė už  aliciną  (kurio yra  česnako kapsulėse).
  • Vandens ir  įvairių   žolelių arbatos  taip pat gali padėti stiprinti organizmą.  Ypač gerai yra pagerti  siauralapio gauromečio  ( dar vadinamo ožkarože, ožrože) arbatos.
  • Laikytis  asmeninės higienos -  nuolatos  plautis rankas, ypač po tualeto ir grįžus iš  lauko, miesto,  ar kitų viešų vietų. 

Pirmiausia reikėtų išbandyti natūralias priemones ir  papildus bei laikytis rėžimo. Jei  tai nepadeda, tuomet reikėtų imtis  rimtesnių priemonių.

Informacija paruošta, remiantis medicinos mokslų daktarės Ingos Čečkovos paskaita.

3 Comments
Papildai link
12/8/2016 10:52:17

Visos surašytos maisto medžiagos yra reikalingos organizmo imutetui stiprinti. Aš naudoju įvairius vitaminus ir mineralus, bei, be abejo, kaip sporuojantis asmuo, papildus. Iš ties neįsivaizduoju, kaip žmonės sportuoja nevartodami papildų. Labai sunku gauti visas reikiamas medžiagas iš maisto. Būtent todėl papildai yra geriausias pasirinkimas. Esu tikras, kad visi sportininkai sutiks su manimi.

Reply
aida8799
27/1/2019 22:14:09

Aš taip pat naudoju įvairius vitaminus ir papildus ( https://www.gudruciovaistine.lt/74-imuninei-sistemai ) Tačiau organizmo neužmirštu palepinti ir natūraliais vitaminų šaltiniais - daržovės, vaisiai, bei žinoma sportas, miegas ir sveika mitybą!

Reply
vaidukks link
25/2/2020 18:49:04

imuniteta tikrai reikia tikrai sttiprinti, kad veliau ligos nepultu!

Reply



Leave a Reply.

    Archives

    April 2016
    January 2016
    December 2015
    November 2015

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • PREKĖS IR PASLAUGOS
  • Blog'as
  • KONTAKTAI
  • MŪSŲ DRAUGAI